Jak jsem k volné noze přišel

Bylo – nebylo. V roce 1982 jsem vykoukl na svět ve vesnici Čeladná a rázná krajina kopcovitých Beskyd mi přirostla k srdci. Stejně tak svérázná byla i má cesta k ilustraci. Asi nikoho nepřekvapí, že rozhodně nevedla přímo za nosem.  

Čekalo mě bloudění a okliky. Třeba během studia elektrotechniky a informatiky na VŠB v Ostravě jsem si připadal skutečně ztracený. Změnil jsem tedy směr a rozhodl se pro obor Učitelství výtvarné výchovy pro SŠ a ZUŠ na UP v Olomouci.

Po této cestě se mi už vykračovalo mnohem lépe. Když se pak přede mnou otevřel obzor grafického designu, neodolal jsem a vydal jsem se ho blíže prozkoumat. Ilustrátorství na volné noze tím bylo zase o krůček blíž ...

A po takových krůčcích jsem postupoval vpřed celých 9 let, kdy jsem v oblasti grafického designu a ilustrátorství sbíral zkušenosti v různých studiích (např. Design Herynek, studio Craneballs). Zároveň sílila touha po volné noze, která by mě coby ilustrátora spolehlivě nesla vstříc budoucnosti.

A ejhle! Po letech úsilí jsem se volné nohy konečně dočkal. Zatím mě nese spolehlivě, bez zaškobrtnutí a chůzi po tenkém ledu se vyhýbá. Láska k horám mě ale neopustila. Když nesedím zrovna u počítače, najdete mě nejspíš v kopcích, kde relaxuji při běhání.

Tím však příběh nekončí. Mé další kroky můžete sledovat na Instagramu, Behance nebo Dribbble.

UVOZOVKY02Jakub není ten druh grafika, který nad každou vaší poznámkou protáhne obličej a myslí si něco o zákazníkovi z pekla. Vyjde vám maximálně vstříc, ať už poptáváte kreativní ilustrace, nebo grafiku pro korporát, obratem zapracuje připomínky a spolupráce je tak rychlá a příjemná. Mohu jedině doporučit.

Anna Sálová, obsahový stratég a jednatelka, Content Wizards

Nemějte strach se ozvat

Klienty nekoušu, jsem zažraný jen do práce.

e: cenkljakub@gmail.com    t: +420 777 297 525